Reklam
reklam banner'' width=

AKSARAY FİZYOMET’TEN SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ

Fizyomet’ten Aksaray’ da Alanında İlk Olan“Yeni Yıla Daha Hafif Girin” Sosyal Sorumluluk Projesi ...

05 Aralık 2017 - 14:24

Diyetisyen AdeviyeFilikci Yaptığı Açıklamada:Obezite genel olarak vücuda besinler ile alınan enerjinin, harcanan enerjiden fazla olmasından kaynaklanan ve vücut yağ kitlesinin, yağsız vücut kitlesine oranla artması ile açıklanan kronik bir hastalıktır. Günlük alınan enerjinin harcanan enerjiden fazla olması durumunda, harcanamayan enerji vücutta yağ olarak depolanmakta ve obezite oluşumuna neden olmaktadır.

Günümüzde önlenebilir ölümlerin sigaradan sonra gelen ikinci önemli nedeni obezite, kalp-damar hastalıkları, hipertansiyon, diyabet, bazı kanser türleri, solunum sistemi hastalıkları, kas-iskelet sistemi hastalıkları gibi pek çok sağlık probleminin oluşmasına zemin hazırlamakta, hayat kalitesi ve süresini olumsuz yönde etkilemektedir. Dünya Sağlık Örgütü (WHO) obeziteyi en riskli 10 hastalıktan biri olarak kabul ederken, yine aynı örgüt tarafından yürütülen son araştırmalarda obezitenin kanserle yakın ilgisi olduğu belirlenmiştir. Ülkemizde de kadınların yüzde 20,9’unun obez olduğu görülmektedir.

            Diyetisyen Filikci Açıklamasının Devamında:Bu oranın ilimizde de her geçen gün artması bizi kaygılandırmış ve ne yapabileceğimizi sorgulamamıza neden olmuştur. Yapılan beyin fırtınası sonucu “Yeni Yıla Daha Hafif Girin” adlı sosyal sorumluluk projemiz ortaya çıkmıştır.

            Bu proje ile Aksaray da yaşayan 50 yaş altı hanımlarda 130kg üstü kiloya sahip olanları Fizyomet Sağlıklı Yaşam Merkezi Diyetisyeni AdeviyeFilikci yılbaşına kadar ücretsiz bir şekilde kabul edecektir. Bu Sosyal sorumluluk projesi ile insanlarımıza fazla kilolarından aç kalmadan da kurtulabildiklerini göstermek istiyoruz. Bu yüzden bu ücretsiz hizmetimizden yılbaşına kadar tüm hanım kardeşlerimiz faydalanabilecektir. Dedi.

Bu haber 1075 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..