|”reklam|
  • ”reklam|
reklam banner'' width=reklam banner'' width=

EŞMEKAYA KASABASINDA GİRİŞE YASAK BÖLGE

Eşmekaya kasabasında Aksaray valiliği Tarafından ikinci bir emre kadar Baraj tabanı alanı olarak bilinen Çöl bölgesine insan ve hayvan girişi yasaklandı.

10 Eylül 2017 - 19:03

Geçtiğimiz günlerde Eşmekaya kasabasındaki Eski baraj alanı olan çöl mevkisinde Gaz kokusu ve yanmadan dolayı Afad ekiplerinde gaz ölçümleri yapılmıştı. Aradan 1 Hafta geçmişti ki bugün ise Eşmekaya belediyesi aracılığı ile valilik duyurusunda o bölgede İnsan girişine yasaklama getiril ve hayvan otlatması da bu yasak kapsamına alındığı açıklandı.

Eşmekaya belediyesinden konuya ilişkin yapılan o açıklama ;

AKSARAY VALİLİĞİNDEN BİLDİRİLMİŞTİR
Eşmekaya Belediyesi sınırları içerisinde bulunan Eşmekaya Barajı taban alanı olarak bilinen Çöl bölgesi insan ve hayvan girişine ikinci bir emre kadar yasaklanmış olup, vatandaşlarımızın bu konuya hassasiyet göstermesini ve yasağa uymalarını önemle rica ediyoruz. Yasağa uymayan vatandaşlarımız hakkında yasal işlem yapılacaktır.

 

EŞMEKAYA HALKINA BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILACAK

Ayrıca 11.09.2017 (Pazartesi) tarihinde saat 17:30 da Afad İl Müdürlüğünce Eşmekaya kasaba halkımıza çöl alanı ile ilgili bilgilendirme toplantısı yapılacaktır. Özellikle bölgede hayvan otlatan hayvan sahiplerinin bu toplantıya katılmaları çok önemli olup, bu nedenle bu toplantıya tüm kasaba halkımızın katılması için önemle duyurulur.

Toplantı Belediye toplantı salonunda yapılacaktır.

 

reklam banner'' width=|
Bu haber 3762 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..