Bugun...


Ak Parti Belediye Başkan Adayını Bu Hafta Açıklayabilir.?
AKP nin Belediye Başkan Adayı’nın kim olacağı yönündeki meraklı bekleyiş bu hafta son bulabilir.

Ak Parti Belediye Başkan Adayını Bu Hafta Açıklayabilir.?
+ -

 AKP nin Aksaray Belediye Başkan Adayı’nın kim olacağı yönündeki meraklı bekleyiş bu hafta son bulabilir.

 

Aksaray Belediye Başkan Adaylığı için MHP ve CHP adaylarının isimlerini erken belirlerken, en çok merak edilen isim AKP adayı oluyor.

AKP de aday adaylığını erken açıklayan mevcut Belediye Başkanı Nevzat Palta ile, yine aday adaylığını açıklayan Sevinçli Kasabası eski Belediye Başkanı Necati Coşkuner oldu.  Milletvekili Ali Rıza Alaboyun’un ekibindeki bazı isimler vasıtası ile aday adaylığı tabanda yoklanırken, istenilen sonuca ulaşılamaması üzerine adaylık Başbakan’a havale edildi. Daha önce Alaboyun’un ekibinde olan bazı isimlerin son zamanlarda Nevzat Palta saflarında yer alması da Alaboyun’un adaylık şansını zora soktu.

İl Genel Meclisi Başkanı Özkan Doygun’un ismi de aday adaylığı için geçen isimler arasında yer alıyor. Bu arada siyaset kamuoyunda özellikle Numan Kurtulmuş ekibinden bir ismin belediye başkan adaylığına gösterilebileceği ciddi biçimde tartışılırken, yine Süleyman Soylu’nun da aday belirlemede etkin bir rol üstlenmesi beklentisi AKP içerisindeki eski Doğru Yol Ekibi tarafından zaman zaman dillendiriliyor.

Bütün bu beklentiler, ancak AKP nin Belediye Başkan Adayını açıklaması ile son bulacak. Şu ana kadar sayılan isimler içerisinde en çok konuşulan Belediye Başkanı Nevzat Palta ismi ile Numan Kurtulmuş ekibinden bir isim olabileceği. Geçtiğimiz günlerde Konya Milletvekili’nin de katıldığı AKP nin İftar Yemeği’nde Genel Merkezin bazı illerle birlikte Aksaray Belediye Başkan Adayını da bu hafta içerisinde açıklamasının muhtemel olduğu şeklinde bir özel konuşma geçtiği iddia ediliyor. Yemekteki özel konuşmalardan sızan bilgiler doğru çıkarsa, AKP adayının kim olacağı konusundaki meraklı bekleyiş bu hafta sona erecek. Açıklanacak aday isminin Nevzat Palta olmasına ise büyük ihtimal gözüyle bakılıyor.


Kaynak: Gündem aksaray


Advert

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

Advert
Advert / Advert
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
Süleyman yumuşak
16-05-2016 21:07:00

Ya sonra. ...

FOTO GALERİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
YUKARI