Bugun...


şehit Olan Pilot üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un Babası...
Kınalı Kuzum Haber Alınmaz Yola Uçtu Gitti,,,

şehit Olan Pilot üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un Babası...
+ -

 Osmaniye civarında Amanos Dağları bölgesinde F-16/C uçağının düşmesi sonucu şehit olan Pilot Üsteğmen Hamza Gümüşsoy'un babası Yunus Gümüşsoy, "Kınalı kuzum haber alınmaz yola uçtu gitti" diye ağıt yaktı.

Oğullarının şehit haberini Mersin'deki yazlıklarında alan Yunus ve Zübeyde Gümüşsoy, sabaha karşı Aksaray'daki evlerine geldi. Taziyeleri kabul eden şehidin babası Yunus Gümüşsoy, yakınlarının desteğiyle ayakta durdu. Gözyaşları içinde oğlunu sevdasına uçurduğunu belirten Yunus Gümüşsoy, "En son 15 gün önce İncirlik nöbetinde görüşmüştük. Kınalı kuzum haber alınmaz yola uçtu gitti. Baba iyiyim ben, uçunca kendimi hür hissediyorum diyordu. Uçma sevdası, kara kartal sevdası. Kartal uçuyor nasıl görüyüm bundan sonra.


"GURUR DUYUYORUM'

Anne Zübeyde Gümüşsoy ise evladını yetiştirip vatana yolladığını anlatırken, şöyle devam etti:

"Şehit olarak geliyor, acımı içime basacağım artık. En son telefonla görüştük. Çok şaka yapardı benim ile ilgili. Sürekli neşelendirirdi. Saygılıydı ve her zaman için gurur duydum oğlum. Tertemiz yetiştirdim. Vatana yolladım. Şimdi şehit olduğu için gurur duyuyorum."

HAYALİ 'SOLOTÜRK' PİLOTU OLMAKTI

Şehidin Gümüşsoy'un, gövdesinde altın rengi ay-yıldız bulunan 'SoloTürk' uçağı önünde çektirdiği fotoğrafı sosyal paylaşım sitesinde yayınlayan şehidin silah arkadaşları, Hamza Gümüşsoy'un en büyük hayalinin 'SoloTürk' pilotu olduğunu belirtti. Gümüşsoy'un 2008'de Hava Harp Okulu'ndan mezun ve bekar olduğu belirtildi.

Cenazenin bugün memleketi Aksaray'da toprağa verilmesi bekleniyor.


Advert

YORUMLAR

Henüz Yorum Eklenmemiştir.Bu Haber'e ilk yorum yapan siz olun.

YORUM YAZFACEBOOK YORUM
Yorum

Advert
Advert / Advert
VİDEO GALERİ
SON HABER YORUMLARI
Süleyman yumuşak
16-05-2016 21:07:00

Ya sonra. ...

FOTO GALERİ
İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
YUKARI