|”reklam|
  • ”reklam|

İL BAŞKANI ALTINSOY'UN 5 ARALIK KADIN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

Ak Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, kadınların haklarını sözde değil, özde teslim ettiklerini belirtti.

04 Aralık 2017 - 13:17 - Güncelleme: 04 Aralık 2017 - 13:25

Altınsoy,  5 Aralık Kadın Hakları Günü nedeniyle yayınladığı mesajında, Türk kadınının seçme seçilme hakkına kavuştuğu, aile ve toplumdan sonra yasal olarak siyasi yaşamda yerini aldığı bu önemli tarihin, Ak Parti iktidarının uygulamalarında ete kemiğe büründüğünü ifade etti.

Kadınlara haklarını sözde değil özde teslim ettiklerini belirten Altınsoy, şunları kaydetti:

"Toplumda cinsiyet eşitliğinin sağlanması, kadınlarımıza insan hakları ile birlikte pozitif ayrımcılıkla kadın olmaktan kaynaklı haklarının teslimi için devrim niteliği taşıyacak adımlar attık. Onlar başımızın tacı olduğu kadar, bu toplumun sosyal ve ekonomik her alanda direği, birleştirici gücüdür. Kadınlarımız, toplumsal huzur ve kalkınmanın temel taşı aileden, ekonomik hayata, bir ülkenin kaderini tayine kadar uzanan güç ve etkiye sahip olağanüstü varlıklar. Yürüttüğümüz kadın politikalarının temelini de işte bu inkar edilemez gerçek oluşturuyor."

Altınsoy,  Ak Parti'de 5 milyonun üzerinde kadının örgütlü olduğuna işaret ederek, kadınlara seçme seçilme hakkının tanındığı 1934'ten bu yana mecliste en yüksek kadın katılımının,  Ak Parti döneminde gerçekleştiğini, Ak Parti iktidara gelene kadar yüzde 4,6'yı aşamayan kadın milletvekili oranının, her seçimde daha da yükselerek, 2011 seçimlerinde yüzde 14,1'e ulaştığını ifade etti.

Bu haber 1248 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..