”reklam|
”reklam

AKSARAY İL ÖZEL İDARE SULTANHANINA ÇİFTE STANDART MI UYGULUYOR ?

Sultanhanı’nın ilçe olmasından sonra Yapımına başlanan Eskil Yeşiltömek yolu Sultanhanı sınırına gelince bırakılması bölge halkından büyük tepki alıyor.

AKSARAY İL ÖZEL İDARE SULTANHANINA ÇİFTE STANDART MI UYGULUYOR ?

Sultanhanı’nın ilçe olmasından sonra Yapımına başlanan Eskil Yeşiltömek yolu Sultanhanı sınırına gelince bırakılması bölge halkından büyük tepki alıyor.

AKSARAY İL ÖZEL İDARE SULTANHANINA ÇİFTE STANDART MI UYGULUYOR ?
Editor: Hüseyin Tosun
07 Ekim 2017 - 15:39

Son aylarda Eskil yollarını yapmakla meşgul olan Aksaray il özel idaresi Sultanhanı ilçe olduktan sonra Başladığı Eskil Sultanhanı arasındaki bağlantı yolunu Anayol Sultanhanı ilçesi tarafında olmasina rağmen Eskil’den itibaren yaparak geldiği lakin yol Sultanhanı sınırına gelince Yeşiltömek köyünden sonra bırakıldığı iddia edildi.

Konu hakkında Görüşlerini açıklayan Vatandaşlar Sultanhanına Çifte standart uygulandığını iddia ettiler. Görüşünü açıklayan vatandaşalar ''Yeşiltömek köyümüz Cumhurbaşkanımızın Takdirleri ve KHK ile İlçe olan Sultanhanına bağlandı. Geçtiğimiz haftalarda da Aksaray il özel idaresi Eskil Sultanhanı arasındaki yolu Satih kaplama ile yapmaya başladı lakin yol Eskilden başlayıp Yeşiltömek köyümüze kadar geldi fakat Sultanhanı ile Yeşiltömek köyümüzün arasındaki 5 kilometre kadar yol yapılmadan bırakıldı. Bu nasıl bir zihniyet ve hizmet anlayışı ki Bir Köyün bağlı olduğu İlçesine olan yol başlanmasına rağmen yapılmıyor da Komşu ilçesine olan yol yapılıyor? bunun izahını yetkililerden bekliyoruz.

14 Kilometre yol yapılıyor lakin 5 kilometre yol ana yol bağlantısı olmasına rağmen bağlı olduğu ilçeye olan yol özellikle bırakılıyor, burada insanların aklına art niyet geliyor maalesef. Köy muhtarımız İl özel idareye konu hakkında bilgi almak için gittiğinde yetkililer Ödeneğin bu kadar olduğu iletilmiş. Bu yol sonradan açılmadı ki neden 19 kilometrelik yolun 14 kilometresi için ödenek ayrıldı ve o 14 Kilometrelik yol Eskil sınırları içerisinde kalan kısım oluyor Sultanhanı ve Yeşiltömek köyümüz Başka bir ile mi bağlı? Bizler yeşiltömek köylüleri olarak bağlı olduğumuz ilçemize işlerimizi yapabilmek için Eskil üzerinden mi gidecegiz.? Yoksa birileri bizi Eskil'e gitmemiz için mi yönlendiriyor. Bu yolun yarım bırakılan kısmının acilen yapılmasını ve bu yanlıştan biran önce dönülmesini istiyoruz. Bu ödeneği talep edenlere ve ayıranlara sormak gerekiyor 14 kilometre yol için ödenek alına biliyor da neden 5 kilometre için ve bir köyün ilçesi ile bağlantısı olan tek yol için ödenek ayrılmıyor. İl genel meclisi toplantısında ödenek görüşmeleri yapılırken hiç mi kimse sormadı "bu yol 19 kilometre neden 14 kilometrelik ödenek ayrılmak isteniyor" diye. Bu bir çifte standarttır, bu yol istense tamamen yapılabilirdi'' dediler.

Aksaray il özel idaresi ise Resmi internet sitesinde Eskil Sultanhanı arasındaki yolun yapımıyla ilgili verdiği bilgide ''Aksaray İl Özel idaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ekiplerince Eskil-Yeşiltömek arası emisyon-satih kaplama tamamlanarak yol ulaşıma açıldı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Ramazan ALTUNDAĞ yaptığı açıklamada; Eskil ilçesi Yeşiltömek kasabası arası emisyon ile satih kaplama yol bitmiş olup, platform genişliği 6,5’m, yolun toplam uzunluğu ise 14 km’dir. Bugün itibariyle ekiplerimiz yolu tamamlayarak vatandaşlarımızın hizmetine sunmuştur'' denildi.

 

VATANDAŞLAR SOSYAL MEDYADAN İL ÖZEL İDAREYE TEPKİ GÖSTERDİ

Yolun Yeşiltömek köyüne kadar yapılıp Bağlı olduğu ilçeye olan ve esasen Ana yola olan bağlantının yapılmamasına büyük tepki gösterdiler.

Konu ile ilgili Bir vatandaş yazdığı yorumda ''Peki yeşiltömek sultanhanı ilçesi arasıdaki yol niye yapılmıyor yoksa Aksaraydaki özel idare cumhurbaşkanımız sultanhaının hakkını verdi diye cephemi alıyor aceba’’ diyerek tepkisini dile getirdi.

reklam banner'' width=|reklam banner'' width=
Bu haber 6629 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
sanalbasin.com üyesidir