|
|”reklam
-

BAŞKAN FAHRİ SOLAK "VAKİT SULTANHANI VAKTİ"

Sultanhanı Belediye başkanı Fahri Solak bayramın birinci günü ilçe halkı ile bayramlaştı ve Vatandaşlara Vakit Sultanhanı vakti diyerek Sultanhanı ilçesinde yapılan yatırımlar ve kazanımların korunarak devam etmesi için destek istedi.

BAŞKAN FAHRİ SOLAK "VAKİT SULTANHANI VAKTİ"

Sultanhanı Belediye başkanı Fahri Solak bayramın birinci günü ilçe halkı ile bayramlaştı ve Vatandaşlara Vakit Sultanhanı vakti diyerek Sultanhanı ilçesinde yapılan yatırımlar ve kazanımların korunarak devam etmesi için destek istedi.

BAŞKAN FAHRİ SOLAK "VAKİT SULTANHANI VAKTİ"
Editor: Sultanhani.gen.tr
20 Haziran 2018 - 08:49

Sultanhanı belediye başkanı Fahri Solak Sultanhanı belediye binasında vatandaşlarla ve çocuklarla bayramlaştı. Bayramlaşmaya gelen çocukları da unutmayan Solak bayramlaşmaya gelen çocuklara bayram harçlıklarını verdi. Bayramlaşmaya gelen vatandaşlara 24 Haziran seçiminin ne denli önem taşıdığını anlattı.

Sultanhanı belediye başkanı Fahri Solak Gazetemize yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi. Solak “ Öncelikle Tüm İslam aleminin ve Sultanhanı’lı hemşerilerimin Ramazan Bayramı Mübarek olsun. Biz göreve geldiğimiz günden bu güne kadar bütün söz verdiğimiz hizmetleri çok şükür yerine getirdik. Sultanhanı 1953’den bu yana kadar İlçelik özlemi ile kavrulan bir belde idi. Belediye başkanı aday olduğumuz günden İlçe olana kadar her zaman dediğimiz tek cümlemiz vardı “Sultanhanı 2019 Yılından önce ilçe olacak” demiştik çok şükür ilçe olduk. Sultanhanı belediyesini Ak Parti kazanmasıydı köy olacaktı.

Sultanhanı İlçeliği 15 Temmuz hain darbe girişiminden önce alacaktı. Ak Parti grup başkan vekili İknur İnceöz vekilimiz bazı yerlerin İlçe olması söz konusu olduğunu bizleri arayarak İlçelik dosyasını getirmemizi istemişti. Herkesin de malumu hain bir darbe girişimi dolayısı ile ilçeliğimiz olmadı. Bizler İlçe olacağımızdan şüphemiz yoktu. Çok Şükür önce Allahın izni Sonra da Cumhurbaşkanımızın ve vekillerimizin takdiri ile KHK kararı ile ilçe olduk. İlçe olduktan sonra kurumların gelmesi uzun bir süre idi bizler 5 ay gibi kısa bir sürede Sultanhanı İlçemize bütün kurumları getirdik. Sultanhanı belediyesi olarak Sultanhanı şu zamana kadar 40 Trilyon’a yakın bir yatırım aldı. Sultanhanı belde iken Türkiye’nin en çok yatırım alan beldeleri arasındaydı. İlçe olduktan sonra da yatırımlara devam etti.

Sultanhanı Konya – Aksaray yolu üzerinde olması ve avantajlarının çok olması, Sultanhanı İlçemizi 5-10 yılda Aksaray’ın en büyük İlçesi olması için hiçbir engel yok. Sultanhanı İlçemizdeki Yollar için gurbette kalan vatandaşlarımız bizleri gördüğü yerde teşekkür ediyorlar. Sultanhanı girişinden çıkışına kadar sıcak asfalt çalışması yaptık, 3-4 ay içerisinde Sultanhanı bu kadar değişebilirdi. Belediye personelimize bu gayretli çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum.

Sultanhanı vatandaşlarımızdan tek ricamız Sayın Cumhurbaşkanımız bizlere bu ilçeliği takdir etti. 24 Haziran seçimlerinde de Cumhurbaşkanımıza ve vekillerimize teşekkür etmenin zamanı olduğuna inanıyoruz. Bizler biliyoruz ki Sultanhanı İlçesi en güzel teşekkürü edecek. Aksaray’ın ve İlçelerin en fazla oy oranını alacağız ve Cumhurbaşkanımızı ve vekillerimize en yüksek oyu alacağız.

Sultanhanı İlçesinde nankörlük yoktur.

Şimdi Sultanhanı İlçesi için ahde vefa zamanı "vakit Sultanhanı vakti” dedi.

 

-reklam banner'' width=--
Bu haber 5419 defa okunmuştur.
--

YORUMLAR

 • 2 Yorum
 • Optimistic
  7 ay önce
  Merhaba site yönetimi, Haberdeki temsili resimde Kervansarayın arkasından güneş doğuyor ama kervansarayın ön yüzünde yukarılarada güneş ışığı vuruyor. Ben bu durumu anlayamadım. Normalde kervansarayımızın yönü doğu yönüne bakmaktadır. Güneşte doğudan doğduna göre resimde kervansarayın arkasından yükselmekte olan güneş görülmektedir. Bu işte bir çelişki olduğu yönünde kamuoyunun kafasındaki soru işaretlerini kaldırmanızı rica eder çalışmalarınızda başarılar dilerim.
 • .....................
  7 ay önce
  Bunu bildiğin halde ve bu konularda az çok bilgin olduğu halde laf olsun diye sormuşsun:))