Bursa Ehliyet Kursları – Surucukurslari.com

Bursa Ehliyet Kursları – Surucukurslari.com

Bursa Ehliyet Kursları – Surucukurslari.com
Editor: Sultanhani.gen.tr
24 Ocak 2020 - 17:26

Ehliyet kursları bilindiği gibi Milli Eğitim Bakanlığının onayıyla açılıyor, eğitimler ve sınavlar bakanlığın belirlediği kriterlere göre yapılıyor. Bu anlamda bütün ehliyet kurslarında aynı sürelerle aynı eğitim veriliyor. Ancak kurs merkezleri eğitim kaliteleriyle farklılık yaratıyor ve başarı sağlıyor. Ehliyet almak isteyenler de kursların bu özelliklerini araştırarak tercih yapıyor. Bursa ehliyet kursları eğitim kalitesi ve başarı oranlarıyla birbirine yakın düzeydedir. Tüm ehliyet kurslarında modern sınıflar, deneyimli eğitmenler ve son model araçlar bulunuyor. Kurs merkezleri iyi bir sürücü olmak için iyi bir eğitim almak gerektiği bilinciyle hizmet veriyor.

Ehliyet kurslarında A1, A2, B, C, D ve E sınıfı ehliyeler alınabiliyor. Her ehliyet sınıfı için istenen şartlar farklıdır. Yaş sınırı, sağlık durumu gibi istenen şartlara uygun olan herkes kurslara başvuru yapabiliyor. Her ehliyet sınıfı için teorik dersler aynıdır ama direksiyon dersleri ehliyet sınıfına ait araçlarla verilmektedir. Teorik eğitimlerde trafik ve çevre bilgisi, araç teknik bilgisi, ilkyardım bilgisi ve trafik adabı dersleri bulunuyor. Teorik eğitimi tamamlayan sürücü adayları sınavlara giriyor. Direksiyon derslerine de bu sınavda başarılı olanlar devam ediyor.


Bursa ehliyet kursu sürücü adayları Trafik Şubenin belirlediği güzergahlarda akan trafikte eğitim görebiliyor. Ancak pek çok kursta direksiyon eğitimleri simülatörle başlıyor. Daha sonra trafiğe kapalı alanlarda eğitim devam ediyor. Direksiyon kursunda sürücülerin araçlarına hakim olmaları, tehlikeli ve riskli durumlarda can ve mal güvenliği için gerekli refleksleri gösterebilmeleri, trafikte kurallara uyan saygılı sürücüler olmaları hedefleniyor. Böylece insan hatası sonucu meydana gelen trafik kazalarının en aza indirilmesi amaçlanıyor.
Ehliyet kurslarına kayıt yaptırmadan önce www.surucukurslari.com adresimizden ehliyet kursları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bursa ve ilçelerindeki tüm kursların iletişim bilgileri, eğitim dönemleri, kurs fiyatları, ders süreleri ve sınav tarihleri gibi bilgiler sitemizde yer almaktadır. Ehliyet sınıfları için gerekli şartları ve istenen belgeleri de sitemizde bulacaksınız. Bursa’daki pek çok ehliyet kursunda bayan sürücü eğitmeni de bulunmaktadır. Yine kurs merkezleri çeşitli kampanyalarla müşterilerini memnun etmeye çalışmaktadır. Özellikle ödemelerde kolaylık sağlayan kurs merkezleri daha çok tercih ediliyor.
 

--

YORUMLAR

  • 0 Yorum