Çelik Dolaplar Nerelerde Tercih Edilir?

Çelik Dolaplar Nerelerde Tercih Edilir?

Çelik Dolaplar Nerelerde Tercih Edilir?
Editor: Sultanhani.gen.tr
10 Mayıs 2020 - 16:18

İş hayatımızda ve gündelik hayatta , elbiselerin ve eşyaların saklanması için bir takım ürünlere ihtiyaç duyarız. Bu ürünler hem personelin hem kullanıcının daha güvenli bir şekilde işine odaklanmasını maksimum iş faydasının yaratılması anlamına gelmektedir. Bunun için bir çok farklı çözüm üreten ürünler bulunmaktadır.

Ofis, atölye, fabrika ve bunun gibi bir çok personelin çalıştığı alanlarda kullanıcıların eşya ve elbiselerinin düzgün bir şekilde saklanabilmesi ve değerli eşyaların korunabilmesi için bir takım mobilyalara ihtiyaç bulunmaktadır. Örneğin bir çok personelin çalıştığı bir fabrikada, genelde emanet dolapları veya en çok tercih edilen soyunma dolabı gibi çözümler sunulmaktadır. Emanet dolapları kullanım amacı maske, ayakkabı ,çanta gibi daha minimal eşyaların saklandığı çelik dolap çözümüdür. Emanet dolaplarında kilit sistemi genellikle asma kilit takmaya uygun yonca kilit mekanizmasıdır. Çok gözlü dolaplar , minimal tasarımlı ürünlerin saklandığı pratik bir çözüm yoludur.

Fabrikalardaki personel soyunma dolabı , çift katlı ve tek bölmeli olarak iki ayrı tip olarak üretilmektedir. Çift katlı soyunma dolabı modellerinde yalnızca elbise askı kancaları mevcuttur. Boy dolaplarda ise hem üstte hem altta raf bulunmaktadır. Alt rafta ise ayakkabı rafı mevcuttur. Üst rafta ise elbise askı kancaları bulunur. Ekstradan elbise askı kancası almanıza gerek bulunmaz.
Çelik dolapların kalitesi bir çok faktöre bağlı olarak değişebilmektedir. Örneğin, sac kalitesi, işçilik kalitesi, boya kalitesi ,menteşe kalitesi, kilit sistemi mekanizması ve daha bir çok farklı etmene bağlı olarak değişebilmektedir. Çelik soyunma dolapları da emanet dolapları gibi elektro statik toz boya ile renklendirilmektedir.

Ofis ve bürolarda ise genellikle dosya dolabı veya klasör dolabı gibi çelik dolap çözümleri kullanılmaktadır. Ofislerde klasör, kağıt , evrak gibi malzemeler dosya dolaplarında saklanmaktadır. Dosya dolabı rafları yaklaşık olarak 40 kg ağırlık taşıyabilmektedir. Bu nedenle yalnızca dosya ve klasör değil, atölyelerde ağır tip yüklerin de depolanmasına olanak sağlamaktadır. Metal dosya dolaplarında , anahtarlı kilit mekanizması bulunur. Bir adet asıl, bir adet yedek olan kilit ile çelik dolaplar son derece güvenle saklanmaktadır. İşletmeniz, fabrikalarınız için metal dolap çözümlerinde en doğru adres için bakınız.

--

YORUMLAR

  • 0 Yorum