Dik duruş korsesi çeşitleri ve fiyatları

Dik duruş korsesi çeşitleri ve fiyatları

Dik duruş korsesi çeşitleri ve fiyatları
Editor: Sultanhani.gen.tr
22 Şubat 2020 - 10:11

Dik durmaya yardımcı olan kamburluk önleyici korse, omurgada meydana gelen eğriliklerin düzelmesine ve buna bağlı olarak gelişen sırt, bel ağrılarının hafiflemesine destek olan bir aparattır.

Dik Duruş Korsesinin Çeşitleri Nelerdir?

Üzerinde manyetik mıknatısların yer aldığı ve duruş bozukluğunu düzeltmeye yardımcı olan dik duruş korseleri; sırt, omuz ve bel bölgesini tamamen kavrayarak, daha dik durmayı ve omurgadaki eğimin düzelmesini sağlayıcı etkiler meydana getirmektedir. Omurganın zaman içerisinde hasar görmesi ve yıpranması birtakım ortopedik rahatsızlıklar meydana getirmektedir. Bunların en başında ise kifoz sayılabilmektedir. Kifoz kürek kemiklerinin yana doğru açılması, omuzların öne doğru yuvarlaklaşarak çökmesi sonucunda sırtta bir kasisin meydana gelmesi ile oluşmaktadır. Kemiklerdeki eğim, sinirleri sıkıştırdığı için beraberinde ağrı da oluşur. Kamburluk derecesi arttıkça ağrı da beraberinde artmaktadır. Dik duruş korseleri bu tarz durumların oluşmasını engellerken, hafif dereceli kamburlukların iyileşmesine de katkı sağlamaktadır. Dik duruş korseleri farklı çeşitlerde karşımıza çıkarken en kullanışlı olan sırtı ve beli saran, arkasında mıknatısları bulunan, askılarındaki aparatlar sayesinde diklik derecesi ayarlanan ve bel bölgesinden sıkılaştırılabilen modellerdir. Esnek kumaşlardan elde edilen bu aparatlar, kişinin daha rahat hareket etmesini sağlamaktadır. Manyetik korseler hem kadınların hem de erkeklerin kullanabileceği şekilde üretilmiştir ve günlük hayatta rahtça kullanılabilmektedir.

Kamburluk Önleyici Korse Kullanımı Nasıl Olur?

Eğer sırt ağrılarınız varsa, gün içerisinde devamlı olarak eğik duruyorsanız omurganızda yapı bozukluğu oluşmaya başlamış olabilir. Dik durmaya yardımcı olan korseler ile bu durumun üstesinden gelmek mümkün olabilmektedir. Bu korseleri yan tarafta bulunan askılarından kollarınıza geçirip üzerindeki tokalarla dikliğini ayarlayabilirsiniz. Bunun yanında bel bölgesindeki yapışkanlı bant sayesinde sıkılaştırabilir ya da bollaştırabilirsiniz. Gün içerisinde hareket halindeyken kullanabilirsiniz. Dilerseniz kıyafetlerinizin altında kullanabilirsiniz. İlk kullanmaya başladığınızda günde 15-20 dakika takarak başlayınız. Daha sonra zaman içerisinde bu süreyi arttırabilirsiniz. 21 günlük kullanım etkili sonuçlar almak için yeterli olabilmektedir.

Manyetik Sırt Korsesi Faydaları ve Zararları

Omurganın dikleşmesini, düzelmesini sağlamaya yardımcı olan sırt korseleri kamburluk önleyici etkiye sahip aparatlardır. Dik durmakta zorlanan kişiler için sırt eğitici bir aparat olarak gösterilebilmektedir. Bel ve sırt ağrılarının hafiflemesine ve zaman içerisinde tamamen iyileşmesine destek olan bu korseler aynı zamanda gün içerisinde fiziksel kuvvet uygulanacak herhangi bir harekette bel bölgesinin korunmasını sağlamaktadır. Daha rahat hareket etmeye yardımcı olmaktadır. Bilinen herhangi bir yan etkisi olmayan bu aparatlar ileri dereceli kamburluklarda kullanılmaz. Eğer kifoz ilerlemişse cerrahi olarak müdahale gereklidir. Bu nedenle ameliyat sonrası sırt kaslarını güçlendirmek için tercih edilebilir. Fakat ileri dereceli kamburluklarda kullanılırsa ağrıların artmasına neden olabilir.

Dik Duruş Korsesi Fiyatları Ne Kadar?

Yanlış duruş sorunlarının çözülmesine yardımcı olan dik duruş korsesi çeşitleri değişiklik arz ederken fiyatları da buna göre belirlenmektedir. Oldukça uygun fiyatlarla satın alabileceğiniz bu korseler sayesinde duruş bozukluğu problemlerini ve ağrıları önleyebilirsiniz. 
 

--

YORUMLAR

  • 0 Yorum