reklam banner'' width=|
|”reklam

EŞMEKAYA BELEDİYESİ HİZMETTE İLÇELER İLE YARIŞIYOR

Eşmekaya kasabası Halka hizmette ve yatırımlarda ilçeler ile yarışıyor...

EŞMEKAYA BELEDİYESİ HİZMETTE İLÇELER İLE YARIŞIYOR

Eşmekaya kasabası Halka hizmette ve yatırımlarda ilçeler ile yarışıyor...

reklam banner''width=.reklam banner'' width=
EŞMEKAYA BELEDİYESİ HİZMETTE İLÇELER İLE YARIŞIYOR
Editor: Sultanhani.gen.tr
07 Kasım 2017 - 12:29
reklam banner''width=

Eskil ilçesine bağlı Eşmekaya kasabası Belediyesi Eşmekaya halkına hizmette adeta ilçe belediyeleri gibi çalışıyor. Eşmekaya belediye başkanı Tayfur Başkan döneminde Eşmekaya tarihinin en çok hizmet ve yatırımlarına alan Eşmekaya kasabası Vatandaşlar tarafından da takdir edilerek ''Başkanımız hizmette ilçeler ile yarışıyor'' dediler.

Belediye Başkanı Tayfur Başkan Eşmekaya kasabasına hizmette sınır tanımazken Son olarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tabiat varlıklarını koruma genel müdürlüğünce protokol imzalanarak yaklaşık 5 kilometre içme suyu izole hattı ve 300 m3 lük ayaklı su deposunu tamamlayarak hizmete sundu. Ayrıca Eşmekaya eski su deposu içinde gerekli bakımları yapılıp yenilendi. Bu sayede Eşmekaya halkı kaliteli, Kesintisiz ve sağlıklı su ihtiyacını uzun vadeli olarak gidermiş oldu.

BİRÇOK İLÇEDE DAHİ OLMAYAN 'EŞMEKAYA KÜÇÜK SANAYİ' PROJESİNDE SONA GELİNDİ

Gelişmenin ve Büyümenin En önemli yollarından birisinin de sanayi olduğunu iyi bilen Belediye başkanı Tayfur Başkan En önemli projelerinden birisi olan 'Eşmekaya Küçük sanayi ' projesini hayata geçirdi. Geçtiğimiz aylarda başlanan Küçük sanayi sitesi Projesi hızla yapılarak bu yıl sonuna kadar bitirilmesi hedefleniyor. İller bankası destekli olan bu proje ile Toplam 2924 m2 inşaat alanına sahip 12 adet 147+75 m2 lik 1,5 katlı sanayi dükkanı ile 4 adet 23 m2 lik ticari dükkanların bulunduğu Küçük sanayi sitesinin Eşmekaya Kasabasının gelişimine büyük katkı sağlaması heedefleniyor.

ŞEHİRLEŞME İLE BİRLİKTE KASABA'DAKİ METRUK BİNALAR'DA YIKILIYOR

Eşmekaya kasabasında şehirleşme ve yol yapım çalışmalarına da aralıksız sürdüren Eşmekaya belediye başkanı Tayfur Başkan Eşmekaya kasabası içerisinde bulunan ve yıkılmaya yüz tutmuş Metruk bina-ev leride yıkarqak kötü görüntüden kasabayı kurtarıyor. Eşmekaya da adeta bir kentsel dönüşüm gerçekleştiren Başkan Eşmekaya halkı tarafından da büyük takdir görüyor. Görüşlerini açıklayan vatandaşlar Eşmekaya'nın hizmet bakımından adeta ilçeler ile yarıştığını belirterek Konumu itibari ile Eşmekaya kasabasının geleceğin parlayan merkezlerinden birisi olacağını belirterek bu konuda Belediye Başkanı Tayfur Başkan'ın çok büyük gayretleri olduğunu ve Tayfur Başkan'ın eşmekaya için yaptığı projelerin de bu büyümede temel taşları olacağını belirttiler.

reklam bannerwidth=..reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=
Bu haber 4658 defa okunmuştur.
--

YORUMLAR

  • 0 Yorum