Google’da Kaçıncı Sıradayım En Ciddi Sorunuz Olmalı

Google’da Kaçıncı Sıradayım En Ciddi Sorunuz Olmalı

Google’da Kaçıncı Sıradayım En Ciddi Sorunuz Olmalı
Editor: Sultanhani.gen.tr
25 Aralık 2020 - 10:15

Günümüzde birçok kişi bir site kurmayı hayal etmektedir. İnternet alanı her geçen gün daha cazip hale gelmekte ve bu yüzden birçok kişinin tercihi olmaktadır. Bilgiye ulaşmamızı çok kolaylaştıran internet bunu çeşitli siteler aracılığıyla gerçekleşir. Aradığınız şeyi birkaç dakika içerisinde bulabilirsiniz, bu talepler çok arttığı için site sahipleri de çoğalmaktadır. Site sahiplerinin çoğalması sizin sitenizin diğerlerinden ayırt edilir hale gelmesini de zorlaştıracaktır. Bu yüzden siz diğer siteleri geçmek için diğer sitelerin durumunu da incelemelisiniz. Fakat her siteyi inceleyemezsiniz bu yüzden en mantıklı olan size yakın olan özellikle size yakın ve birkaç basamak üstünüzde olan siteleri kontrol etmek olacaktır. Bu kontrolü gerçekleştirmek için Google’da kaçıncı sıradayım sorusunu sormalı ve ortaya çıkan sıraya göre mevcut sıranızda size yakın sitelere göz gezdirmelisiniz. Bu göz gezdirme sayesinde kendinize yenilik fikirleri de edinebilirsiniz. Onların yaptığı bazı şeyler size cazip gelebilir bu yüzden sadece üst değil kendinize yakın alt sıradaki siteleri de incelemek size bir fikir sağlaması açısından çok güzel katkılar verebilir.

Seo Sıra Bulucu Sitenizin Gelişimine Katkı Sağlar

Sitenizin gelişmesi daha çok ziyaretçiye ulaşması için arama motorlarında kriterlere uyup uymadığınızı kontrol etmeniz, görmeniz gerekmektedir. Bu kriterlere uyup uymadığınızı da sizin sıranız yansıtır, sıranıza bakarak kolay bir şekilde kriterlere uyup uymadığınızı tespit edebilirsiniz, siteniz çok gerideyse büyük ihtimalle siteniz henüz kriterlere genel itibariyle uygun değildir. Buna bakarak sitenizi daha kolay geliştirebilirsiniz.

Sıra Bulucu Kullanmadan Aradığınızı Kolay Bulamazsınız

Sitenizin sırasını görmek için bir aracı kullanabilirsiniz bunu yapmak istemediğiniz takdirde baştan başlayarak kendinizi bulana kadar arattığınız anahtar kelime üzerinden sürekli siteleri gezmelisiniz. Bunu yapmaya kalktığınızda sitenizi bir türlü bulamayabilirsiniz. Aradığınızı kolay bulabilmek için sıra bulucu kullanmanız gerekmektedir ve kullanmadığınız takdirde aradığınızı bulmak meşakkatli bir iş halini alabilir. Aradığınızı kolay bulmak size avantaj da sağlar, günümüzde birçok kişinin pek vakti bulunmamaktadır bu yüzden kalan vakti güzel değerlendirmek ve doğru noktalara yönlendirmek mümkün olur.
 

--

YORUMLAR

  • 0 Yorum