Hangi Yaş Aralığı Hangi Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmalı?

Hangi Yaş Aralığı Hangi Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmalı?

Hangi Yaş Aralığı Hangi Cilt Bakım Ürünlerini Kullanmalı?
Editor: Sultanhani.gen.tr
31 Ağustos 2019 - 08:07

Her yaş aralığında insan cildi yapısal farklılıklar gösterir. Ancak yaş aralığı ne olursa olsun cildin nem ihtiyacı her yaşta vardır. Nem cildin elastikiyetini ve canlılığını koruyan en önemli faktördür. Cildimiz, çok hassas bir yapıya sahip olduğundan olumsuz çevre koşullarından çok çabuk etkilenir ve hızla nem kaybeder. Özellikle 20 yaşından itibaren cildin nem kaybı daha hızlı olmaktadır. Buna birde genetik yatkınlıklar eklenirse bu olumsuz etkilenme daha hızlı olur.
 
Yaş Aralığına Göre Cilt Bakım Ürünü Seçimi

Bazı uzmanlar nemlendirici ve cilt bakım ürünlerinin 25-30 yaşından itibaren kullanılmasını önerse de cilt bakım ürünleri 15 yaşından itibaren kullanılmalıdır. Ancak doğru kozmetik ürünlerin özellikle bu yaşlarda seçimi çok önemlidir. Jeuvenile cilt bakım ürün çeşitleri her yaş için farklı çeşitliliğe sahiptir. Cildin yapısının tam anlamıyla oturması, ergenlik döneminde gerçekleşir. Ergenlik döneminde hormonsal değişimler ve cildin nem oranı 15-20 yaşında tam olarak oturur. Dolayısıyla cilt, gelişim sürecini bu yaşlarda tamamlar. Bu yaştan itibaren artık ciltte nem kaybı yavaş yavaş ve gittikçe artarak devam eder. Bu süreç yağ ve nem dengesiniz bozulmaya başladığı süreçtir. Bu yaştan itibaren cilt temizliğine önem vermek ve arındırıcı peeling krem kullanılmaya başlanması önerilmektedir. Cilt temizliği ve doğru ürün kullanımı cilt bakımının en önemli ve iyi bilinmesi gereken konularından biridir.
 
30-40 Yaş Aralığında Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

30 yaş genç bir yaş olmasına rağmen, ilk kırışıklıkların başladığı da yaşlardır aynı zamanda. Bu yaşlarda da doğru ürün ve nemlendirici kullanmak cildi koruyacağı gibi yaşlanmayı da geciktirici etkiye sahiptir. Bu yaşlarda kullanılacak yüz temizleme köpüğü cilt temizliğinde oldukça etkilidir. Ardından doğru seçilmiş SPF özelliğine sahip nemlendirici de cildin nem dengesini koruyacaktır. Bu yaş döneminde Hyaluronic asit içeren nemlendiriciler kullanılması da uzmanlar tarafından önerilmektedir. 40 yaş cilt bakımında kullanılacak ürünlerin biraz daha yoğun nem içeren ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Artık 40 yaşında, ciltte dirilik kaybolur ve cilt esnekliğini yavaş yavaş kaybeder. Yoğun nemlendirici bakım kremi içeren ürünler daha çok bu yaşlarda kullanılmalıdır.
 
45 Yaş ve Üstü Cilt Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

45 yaş ve üstü artık yüzdeki çizgilerin daha fazla belirginleştiği cildin parlak yapısının kaybolduğu ve elastikiyetin ciddi anlamda kaybolduğu yaşlardır. En iyi cilt bakim ürünleri ve en kaliteli cilt bakım ürünlerini seçmek bu yaşlarda da son derece önemlidir. Nemlendirici bakım kremlerinin içeriğinde, C ve E vitamini bakımından zengin Hyaluronic Acid ve lift serumlarının bulunması gerekir. 45 yaş üstü ve özellikle menopoz dönemin de görülen bu vitamin ve mineral kayıplarının kozmetik ürünlerle desteklenmesi gerekir.  Cilt bakım ürünlerinde her yaştan cilt tipine uygun kaliteli kozmetik ürünleri satışı yapılmaktadır. https://www.jeuvenile.com/ adresini ziyaret ederek ürünlerhakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.
 

--

YORUMLAR

  • 0 Yorum