Haşere Ve Böcek İlaçlama Sağlığımız İçin Önemlidir

Haşere Ve Böcek İlaçlama Sağlığımız İçin Önemlidir

Haşere Ve Böcek İlaçlama Sağlığımız İçin Önemlidir
Editor: Sultanhani.gen.tr
16 Eylül 2019 - 21:54

Zehirli ve zehirsiz özelliklere sahip böcekler, genellikle mutfak, banyo ve tuvalet gibi yerlerde görünmektedir. Bu nedenle Sağlık bakanlığı onaylı ilaçlama hizmeti tercih edilmelidir. Hastalığa neden olan böcekler, haşereler ve kemirgenler, profesyonel ekipler tarafından ilaçlanmalıdır.

Gıda sektöründe böcek ilaçlama zorunlu bir uygulamadır. Düzenli ilaçlama yaptırmayan gıda imalatçıları, para cezası ile karşılaşmaktadır. Toplumsal sağlığı doğrudan ilgilendiren gıda sektörü için profesyonel ekiplere ihtiyaç vardır. Bu nedenle üç ayda bir ilaçlama zorunlu hale getirildi. Bu işlemi ihmal eden firmalar için para cezası uygulanıyor.

İstanbul Etkili Yöntemler Ön Planda

Körfez şehri olan ve ülkemizin en kalabalık şehir ünvanına sahip İstanbul’da ilaçlama önemli bir konudur. Salgın hastalıklara neden olan fareler, keneler ve hamam böcekleri, mutlaka ilaçlanması gerekir. Nemli olan İstanbul, böcek konusunda da oldukça zengin. Kalabalık olan bu şehir, bulaşıcı hastalık riski taşımaktadır. Bu riski oluşturan birinci etken böceklerdir.

İstanbul’un bütün semtlerine hizmet veren firmalar, bu konuda oldukça titiz davranmaktadır. Sultangazi, Başakşehir, Adalar, Beykoz, Arnavutköy, Beylikdüzü, Ataşehir, Büyükçekmece, Bağcılar, Bahçelievler, Avcılar, Bakırköy, Bayrampaşa, Çatalca, Beşiktaş, Çekmeköy ve Beyoğlu gibi ilçelere hizmet veren pire ilaçlama ekipleri, 7/24 hizmet sunuyor.

Doğru Yöntem Başarılı Sonuç Vermektedir

Teknik açıdan çözüm odaklı hareket eden bu firmalar, toplumsal sağlığın temelini teşkil eden böcek ilaçlama sorunu amatör seçeneklerle ortadan kaldırılamaz. fare ilaçlama konusunda çözüm odaklı hareket eden bu firmalar, jel, püskürtme ve genel ilaçlama yöntemlerini tercih ediyor. Bu yöntemler, mekansal özellikler, böceğin türü ve böceğin sayısına göre tercih ediliyor.


Fare ve yılan gibi sürüngenler, insanların mekanlarını yaşanmaz hale getirir. Özellikle fare gibi kemirgenler, bayanların kabusudur. Bu kemirgenler en kısa sürede ilaçlanmalıdır. Pis borularda gezen ve pis yerlerde ikamet eden bu kemirgenler, tifo hastalığına neden olur. Hamam böcekleri de dizanteri gibi hastalıklara neden olmaktadır. Zehirli olanlar da hayati tehlikeye sebep olmaktadır.

Doğru ilacın seçilebilmesi uzmanlık ister. İlaç konusunda uzman olan firmalar, mekansal farklılıkları göz önüne alarak, her böcek için doğru ilacı tercih etmektedir. Türü bilinmeyen böceklerin ilaçlanmasında da bu firmalar aradığınız çözüm seçeneklerini sunuyor.


--

YORUMLAR

  • 0 Yorum