reklam banner'' width=|
|”reklam

KARACAER "BİZİM PROJELERİMİZDE RANT YOK SULTANHANI VAR"

CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Karacaer projelerini kamuoyunu duyurdu. Ahmet Karacaer gazetemize ve İnternet sitemize yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi.

KARACAER "BİZİM PROJELERİMİZDE RANT YOK SULTANHANI VAR"

CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Karacaer projelerini kamuoyunu duyurdu. Ahmet Karacaer gazetemize ve İnternet sitemize yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi.

reklam banner'' width=
KARACAER
Editor: Sultanhani.gen.tr
04 Mart 2019 - 08:20

CHP Belediye Başkan Adayı Ahmet Karacaer projelerini kamuoyunu duyurdu. Ahmet Karacaer gazetemize ve İnternet sitemize yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi. Karacaer “ İlçemizin öncelikli ihtiyaçlarını ekip arkadaşlarımızla bir araya gelerek oluşturduk. Bizim oluşturduğumuz projelerde RANT yok. Bizim oluşturduğumuz projelerde cebimizi dol duralımda seçmen ne yaparsa yapsın yok. Bizim projelerimizde vatandaşımızın yeni iş olanaklarına kavuşturulması var. Bizim projelerimizde İlçemizi ne denli büyütebiliriz derdimiz var” diyen Ahmet Karacaer projelerini madde madde şu şekilde açıkladı.

YENİ DEVLET HASTANESİ 


Mevcut Hastane Doğumhane olarak kullanılacak ve yeni İlçemize yakışır hastane yol boyuna yapılacak. Yeni yapılacak hastane gerek İlçemize gerekse Konya- Aksaray yolunu kullanan vatandaşların hizmetine sunulup anında müdahale imkânı ile belki senede onlarca hayatın kurtulmasına vesile olacak.

YENİ TOKİ YAPILACAK

Yeni TOKİ binaları inşa edilip gerçekten hakkı olan İlçe vatandaşlarımıza adaletli bir şekilde dağıtılmasını sağlayacağız. İmkânı olmayan vatandaşlar içinde ödeyebileceği imkanlar doğrultusunda kira öder gibi ev sahibi yapacağız. 
Yeni modern çarşı
İlçemizde yıllardır kullanılan çarşımız ilçemize yakışmadığına inanıyoruz. Özellikle çarşı merkezindeki dükkânlar eski kerpiç ve çamurlardan yapıldığı için buradaki dükkânlar vatandaşlarımızın can ve mal kaybına neden olabilir. TOKİ ile anlaşıp dükkân sahiplerinin haklarını da koruyarak ilçemize ve teminatımız olan çocuklarımıza moderin bir çarşı kazandırmayı planlıyoruz.

KAPALI PAZAR ALANI 

Vatandaşlarımızın ve pazarcı kardeşlerimizin en büyük sıkıntısı olan Pazar alanı özellikle kış aylarında ve yağmurlu günlerde vatandaşlarımızı ve pazarcı kardeşlerimizi mağdur etmekte. Yapacağımız kapalı Pazar alanı ile vatandaşlarımız ve pazarcı kardeşlerimiz mağduriyetini ortadan kaldıracağız.

YAYLA YOLLARIN KULLANILIR HALE GELMESİ

Çiftçilikle uğraşan kardeşlerimizin yollarını belediyenin imkânlarını seferber edip yollarını kullanıla bilir hale getireceğiz ve hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden yapacağız. 

HALI FUARI

Halı fuarı deyince geçtiğimiz yıllarda belediye başkanların yaptıkları gibi bir fuar düşünmüyoruz. 
İstanbul’da İSKİP’in yaptığı halı fuarı aslında ilçemizde yapılması gerekir. Sultanhanı kervansaray’ın içine İlçemizde yapılan el emeği göz nuru ürünlerle süsleyip Türkiye’deki ve Dünya’daki bu işlerle uğraşan tüccarları ilçemize getirerek. Aradaki aracıları aradan kaldırıp bire bir ticaret yapılmasını sağlayacağız. Amacımız ise Emekçi kardeşlerimizin tam emeğinin karşılarını alması ve Sultanhanı ilçemizi dünya’ya daha iyi tanıtmak.

YEM VE SÜT FABRİKASI 

İlçemizde hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın en büyük eksiklerinden bir tanesi de yem fabrikası ve süt fabrikası olamaması. Biz göreve geldiğimiz ilk günden başlayarak diğer illerde ve ildeki yem ve süt üreticilerini İlçemize getirerek buraya yem fabrikasının ve süt fabrikasının açılmasını sağlayacağız. Yem fabrikansın getirilmesi ile birlikte çiftçilerimiz fabrikadan direk olarak yem alacaklar aradaki nakliye ve diğer giderleri ortandan kaldığı için yemlerini ucuza alacaklar ilçemiz hayvancılıkta da kendinden bahsettirecek duruma gelecek. Süt fabrikasının kurulması ile sütlerini aracı olmadan direk fabrikaya verebilecekler. Hem hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızı kazanacak hemde ilçemizde işsizlikle bağlı göçü ortadan kaldırmış olacağız.

.reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=
Bu haber 3732 defa okunmuştur.
--

YORUMLAR

  • 0 Yorum