reklam banner'' width=|
|”reklam

KARACAER 'HALKIN MENFAATİ 9 KİŞİ TARAFINDAN Mİ BELİRLENMELİ'

Sultanhanı İlçesinde geçen dönem aday göstermeyen CHP bu dönem başkanlık ve İl genel yarışında kendilerininde olduğunu belirtti.

KARACAER 'HALKIN MENFAATİ 9 KİŞİ TARAFINDAN Mİ BELİRLENMELİ'

Sultanhanı İlçesinde geçen dönem aday göstermeyen CHP bu dönem başkanlık ve İl genel yarışında kendilerininde olduğunu belirtti.

reklam banner'' width=
KARACAER 'HALKIN MENFAATİ 9 KİŞİ TARAFINDAN Mİ BELİRLENMELİ'
Editor: Sultanhani.gen.tr
26 Kasım 2018 - 09:35

Cumartesi Günü saat 19.00’da Sultanhanı CHP Parti binasında bir araya gelen partililer yanı sıra Aksaray İl başkanı Ramazan koçak ve İl yönetimide toplantıya katıldı.
Sultanhanı İlçesinde kim aday olacak sorusunun cevabını bulmak için CHP’li seçmenler  bir araya geldi. Sultanhanı CHP İlçe Başkanı Ahmet Karacaer aday olmak istediğini belirterek partililerden izin istedi. Ahmet Karacaer yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi.

Karacaer “Çok değerli ağabeylerim kardeşlerim il başkanım ilçe yönetimim bugün burada toplanmamızın amacı Sultanhanı İlçe belediye başkanı adayını belirlemek için toplandık. Biz 3 sene önce belde başkanlığı seçimine giderken belde yönetimdeki arkadaşlarla şöyle bir karar almıştık. Sultanhanı’nda Mutlak CHP’nin adayı çıkacak. Hepimizde namus yemini ettik ve sonra bizlere tekrardan İlçe başkanlığını layık gördüler. Orada bu yeminimizi tekrardan seçmenlerimize söyledik. Bugün geldiğimiz nokta da bizim bazı arkadaşlarımız aday çıkarmayı düşündüğümüz arkadaşlarımız karşı tarafla anlaşma içine girdiler.


Şahsi kararların olduklarını söylediler saygı duyarız. 
Kimseye oraya neden gidiyorsun?
Deme lüksümüz yok ama tabi üzüldük. Keşke onlarda bizlerle beraber yola çıksalardı. Hem bizim tarafdaki arkadaşlarımız hem de diğer taraftaki belediye başkan adayı Sultanhanı’nda 9900 vatandaşın hiçe sayarak belli pazarlıklar içine girdiler. Neden böyle bir pazarlığa girdiklerini sorduğumuzda halkın menfaatine dediler. "Halkın menfaati 9 kişi tarafından mi belirlenmeli" dediğimizde ben utanarak söylüyorum onların beyanıdır. Bazı ayak takımlarını devreden çıkartmak için dediler. Buda benim halkıma bir hakarettir. Ben böyle bir şeyi kabul etmiyorum.

KARACAER “HİÇ KİMSE KİMSENİN ADINA KARAR VEREMEZ”

Karacaer konuşmasının devamında ise; Hiç kimse kimsenin adına karar veremez. Burada toplanan arkadaşların çoğu iş adamı. Biz bu olaydan sonra Sultanhanı’ndaki Ak Parti’li olsun CHP’li olsun İyi Partili olsun, MHP’li olsun sağduyulu geçimini alın teri ile kazanan dostlarımızın bizlere dedikleri şu şekilde.
“Sultanhanı’nı 9 kişi yönetmiyor.” Kimseden haber almadan kimseye sorulmadan böyle bir karar almalarını kınıyoruz. Sultanhanı’nda CHP’nin ikinci bir parti olduğu bir potansiyeli olduğunu aday çıkacaksa CHP den çıkması gerektiğinin kararına vardık. O zaman CHP’nin altında hem İYİ Parti hem MHP hemde Ak Parti’nin birlikte şeffaf  bir şekilde bir yere toplanıp da 5 kişi karar almayalım hep birlikte adayımızı belediye meclis üyemizi mahalle muhtarlarımızı belirleyelim diye toplandık. Soruyorum içinizde belediye başkan adayı olmak isteyen kişi var mı ? Arkadaşlar içinizde aday yoksa ben sizlerde müsaade ederseniz, Sizlerinde yüzünü kara çıkartmadan, Seçim sürecinin sonuna kadar namusum ve şerefim üzerine yemin ederim şuandan itibaren bizleri hor görüp ayak takımı diyen insanlara, bizim ayak takımı olmadığımızı şereflice haysiyetlice bu seçimi hep beraber, hepimiz aday gibi çalışmanın sözünü istiyorum.
Azalar ve İl genel meclisi adaylığı için bir araya tekrar gelelim ve sizlerin belirlediği kişileri burada tekrar belirleyelim. Allah Yolumuzu açık etsin. İl başkanımdan da konuşma yapmasını istiyoruz” dedi.


İl başkanı Ramazan koçak İse “Umarım dilerim ki işiniz gücünüz sağlığınız yerindedir. 31 mart 2019 yerel seçim çalışmaları başladı. Birçok belde de İlçede adaylar ortaya çıkıyor. Gördüğümüz kadarıyla Sultanhanı’nda bir oluşum var. mevcut belediye başkanı çevresinde buna tepki olan bir kitle var. Biz CHP olarak Sultanhanı’nda iddialı bir parti olduk. Bundan önceki 6 seçimi ben hatırlıyorum üçünü CHP kazanmıştır. Umarım CHP bu seçimide kazanacaktır. Bildiğiniz üzere ülkemizde enfelosyon, işsizlik, hayat pahalı gibi, bunun yanında yargı bağımsızlığı gibi, komşularla sorun gibi, bir çok problemiz var. Bu problemleri ancak birbirimizi anlayarak dinleyerek uzlaşarak sağlaya biliriz. Birbirimizle kucaklaşarak sağlaya biliriz. Yiğidi kuru soğana muhtaç eden bir iktidarla değil, CHP iktidarı ile sağlaya biliriz. Bu oluşuma hepinizin destek vermenizi partim ve şahsım adına rica ediyorum. CHP Sultanhanı’nda bu seçim de kazanacaktır. Ahmet Karacaer bu seçimde Sultanhanı belediye başkanı olacaktır. Kendisine hayırlı olsun diliyorum başarılar diliyorum desteğinizi esirgemeyin Allaha emanet olun diyorum”dedi.


 

.reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=
Bu haber 6445 defa okunmuştur.
--

YORUMLAR

  • 0 Yorum