Makyaj Tüyoları

Makyaj Tüyoları

Makyaj Tüyoları
Editor: Sultanhani.gen.tr
27 Mart 2020 - 04:59

Makyaj tüyoları vereceğimiz bu haberimizde öncelikle şunu söylemek istiyorum ki gerek sivilce izlerinden gerekse cildinizde oluşan lekelerden kurtulmak ve onları kapatarak daha göz alıcı bir görünüm elde etmek isteyen biz kadınlar için makyaj adeta bir kurtarıcıdır. Ancak dikkat çekebilmek ve daha havalı bir görünüme kavuşmak isteniyorsa özellikle göz ve dudak makyajına mutlaka dikkat edilmesi gerekiyor. Aksi takdirde kendinizi güzelleştirmek isterken daha komik bir duruma düşürebilirsiniz.  Aşağıda göz ve dudak makyajı konusunda nasıl hareket etmeniz gerektiği detaylı bir şekilde açıkladık.

Dudak Makyajı

Dudaklarınız ince ise o zaman doğru makyajla kalın gösterebilirsiniz. Elbette bunu yaparken de doğallıktan uzaklaşmamanız gerekiyor. İşe dudaklarınızın kenarını kalem ucuyla çevirerek başlayın sonrasında ise kalan boşlukları doldurarak kalın bir dudak haline dönüştürebilirsiniz. Dikkatleri dudaklarınıza çekmek istiyorsanız ince bir kat ruj sürün ve dudağınızın hattını belirginleştirdikten sonra yüzük parmağınız yardımıyla hafifçe dudak çizginin üzerine dokunuşlar yapın. Dudağınızda ıslak bir görünüm elde etmek istiyorsanız o zaman mat uygulamalardan kaçınmanız gerekiyor. Dudak kadının kendisini özel hissetmesini ve dikkati yüze çevirebilmesi için önemlidir. Doğru makyaj uygulaması ve doğru makyaj ürünleri seçimi ile bunu basit bir şekilde yapabilirsiniz. 

Göz Makyajı

Göz makyajı yapmadan önce nasıl bir ortama hazırlandığınızı bilmeniz gerekiyor. Çünkü özel bir gece için yapacağınız makyaj ile bir ev gezmesine giderken yapacağınız makyaj birbirinden farklıdır. Göz makyajında gece ve gündüz farkı da çok önemli bir ayrıntıdır. Gece yapacağınız makyaj ağır olacağından dolayı gözlerinizin parlaklığını daha fazla ön plana çıkarmanız gerekir. Ancak gündüz makyajında tercih genellikle sadelikten yana olması gerekir. Giyeceğiniz kıyafete karar verdikten sonra makyajın tonunu ve rengini belirleyebilirsiniz. Makyajda ton belirleyici bir faktördür çünkü sizin bütünleşmenizi sağlar. Cildinizle uyum içerisinde olmayan bir ton sizi doğal olmaktan uzaklaştıracaktır.  

Makyajda doğallık çok önemlidir. Her ne kadar parlak bir makyaj ve abartı renkler kullanıyor olsanız da doğru tekniği uyguladığınızda sizi çok iyi hissettirecektir. Tüm bunların yan sıra doğru makyaj ürününü seçmekte önemlidir. https://www.dermoailem.com/ adresi sizin için kaliteli, doğal ve en dikkat çeken tonları bir araya getirmiştir. İstediğiniz urunun siparişini geçebilirsiniz.
 
 

--

YORUMLAR

  • 0 Yorum