Masif Panel

Masif Panel

Masif Panel
27 Temmuz 2021 - 19:05

Ahşap ürünlerde orman sürekliliğinin ve ekosisteminin korunması için uygun çalışmaların yapılması oldukça önemlidir. Gelişmiş teknoloji ve sistemler ile birlikte ahşap ürünler ağaçlara mümkün olduğunca az zarar vererek oluşturulabilmektedir. Masif panel de bunların başında gelmektedir. Masif paneller tek bir ağaç türünden değil farklı ağaç türlerinden elde edilebilmektedir. Aynı ağaç türünden küçük kesik levhaların alınması ve bunların uygun teknikler ile bir araya getirilmesi sonucunda masif paneller ortaya çıkmaktadır.
Uç uca getirilerek oluşturulan bu masif paneller aynı zamanda yapıştırılma yöntemleri ile elde edilen dayanıklı ahşap ürünlerdir. Yan yana getirilmiş olan paneller preslenerek istenilen ölçülerde ürünlerin elde edilmesi sağlanmaktadır. Günümüzde masif paneller için ömrünü tamamlamış ağaçlar kullanılmaya özen gösterilmektedir.

Masif Panel Çeşitleri

Yüksek teknoloji desteği ile çevreye en az zarar vererek oluşturulan masif panel ürünleri farklı ağaç çeşitliliğine sahiptir. Meşe, çam, kayın, ceviz gibi ağaçlardan masif panel ürünlerinin elde edilmesi mümkün olabilmektedir. Masif paneller ile ilgili olarak daha detaylı bilgi almak isterseniz https://salkimorman.com.tr/masif-panel.htm sayfası üzerinden isteklerinizi gerçekleştirebilirsiniz.