|
|”reklam
-

Mehmet Canlı " KÖŞE YAZISI "

Mehmet Canlı " KÖŞE YAZISI "

Mehmet Canlı
Editor: Sultanhani.gen.tr
03 Aralık 2018 - 09:45

Değerli okuyucularımız gazetecilik yaptığım 9 senede hiç köşe yazısı yazmak için çabam olmadı ama Pazartesi gününden bu yana arayan yada aramak isteyenler için ilk defa köşe yazma isteği oluştu. Kısaca Pazartesi günü yaşananları anlatma gereği duydum.
İlk önce bir kelimenin ne anlama geldiğini bazı bilmeyen arkadaşlara hatırlatmak isterim 
transfer kelimesi anlamı
"bir şeyi bir yerden başka bir yere geçirme, taşıma ya da götürme".
Anlamı bu o olan kelimeyi sağa sola çekerek sanki hakaret edilmiş gibi yansıtılmaya ve para karşılığı satın alınmış gibi anlatılmaya başlandı.
Gelelim pazartesi günü yaşanan hadiselere, İlk önce Ahmet Sarı beni arayarak “transfer edilmişiz diye haber yazmışsın.” dedi. Bende transfer kelimesinin yanlış anlamda kullanmadığımı dile getirdim. Oda ne için?, Neden? gibi birleşme kararını ifade etti bende saygı ve sevgi çerçevesinde dinledik birbirimizin konuşmalarını, Ardından eski belediye başkan adayı olan Ramazan Kök aradı ilk aramasını duymadığım için tekrardan ben aradım. Ramazan Kök'e haber öyle bir anlatılmış ki sanki haberde hakaret edilmiş. Tekrar ben aradığımda haberi okuduğunu ifade etti. “Biz arkadaşlarla birleşme kararını ilçemiz ve halkımız için aldık.” dedi. Oda Transfer başlığı uygun olmadığını ifade etti. Aynı şekilde Ramazan Kök'e de durumu anlattım.
Akabinde Sultanhanı Belediye Başkanı Fahri Solak aradı oda transfer haberi yazmışsın dedi. Bende “Evet yazdım.” dedim, oda “Uygun olmamış.” dedi ve ekledi; “5 sene benimle böyle mi çalışmayı düşünüyorsun. Ya hocayla çalış yada benle çalış” dedi. Bende art niyetli olarak yazmadığımı ona da beyan ettim neyse telefon kapandı. O gün arayanın ardı arkası kesilmedi. Ardından Ahmet Sarı tekrar arayarak yazdığım isimlerle birlikte bir basın açıklaması yapacağını dile getirdi. Bizde sorumlu gazeteci olarak yayınlayacağımızı dile getirdik.
Ardından Fahri Solak tekrar aradı o haberi kaldırmamı istedi. Bende yazılan haberin kaldırılması mümkün olmadığını dile getirdim. Oda bizlere olayın yaşanmadan önce takvim siparişinin iptal edilmesini istedi ve de ekledi "elinden ne geliyorsa yapabilirsin" dedi ve kapattı.
Şimdi bir belediye başkanı yada aynı zamanda adayı bir kişinin basın mensubuna haber kaldırılması yönünde baskı kurmasına ve eğer kaldırmazsan belediyeden ayda yılda aldığın takvim işini iptal etmekle mi tehdit edilmesi gerekir? Başkan yıllardır Sultanhanı Belediyesi'nin işini zaten yapmıyorduk. Bu sene yaptırdığın bir iş haricinde başka bir iş mi yaptırdın? Sen habere çağırdıklarının arabasının gazından, haberine para vermekle meşgul ol. Allaha şükürler olsun ki hiçbir zaman haber yapacağız diye beş kuruş istemedim. Hiçbir zaman arabamızın gazı tuzu demedik. Bizim zaten senin vereceğin ekmeğe ihtiyacımız yok. Sonra ekmeğini yedik diye sonra başımıza kakarsın ...
Yıllar önce dağıttığınız ekmeği başıma kaktığın gibi…..
Umarım takvimden yapmış olduğum zarar senin yıllar önce başımıza kakarak dağıttığınız ekmeğin kefaleti olmuştur…
Makam mevkii geçici,
Önemli olan,
Gök Kubbe Altında Hoş Bir Seda
Bırakmak olduğuna inanıyorum.
Kalın sağlıcakla…                      
                           Mehmet Canlı
 

-reklam banner'' width=--
Bu haber 1800 defa okunmuştur.
--

YORUMLAR

  • 0 Yorum