reklam banner'' width=|
|”reklam

MUSTAFA AYHAN VE HAMZA ŞANLI SAADET PARTİSİ İL GENEL MECLİSİ ADAYI OLDULAR

Milletvekili seçimlerinde Saadet Partisinden 4. Sıra adayı olan Mustafa Ayhan, Sultanhanı İlçesinde 1.Sıra İGM adayı oldu.

MUSTAFA AYHAN VE HAMZA ŞANLI SAADET PARTİSİ İL GENEL MECLİSİ ADAYI OLDULAR

Milletvekili seçimlerinde Saadet Partisinden 4. Sıra adayı olan Mustafa Ayhan, Sultanhanı İlçesinde 1.Sıra İGM adayı oldu.

reklam banner'' width=
MUSTAFA AYHAN VE HAMZA ŞANLI SAADET PARTİSİ İL GENEL MECLİSİ ADAYI OLDULAR
Editor: Sultanhani.gen.tr
18 Şubat 2019 - 09:24

31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi Mustafa Ayhan ve Hamza Şanlı ile İGM adaylığına adaylıklarını açıkladı. Mustafa Ayhan 1. sıra İGM adayı olurken 2. sıra Hamza Şanlı oldu. Saadet Partisi İGM 1. Sıra adayı Mustafa Ayhan Gazetemize ve İnternet Sitemizin sormuş olduğu sorulara açık bir yüreklilikle cevap verdi.

Mustafa Ayhan Kimdir Ne iş yapıyor?


1975 doğumlu 5 çocuk babasıyım. İlk ve ortaokulu Sultnhanı’da okudum. Ticaretle yıllardır uğraşmaktayım. İlçemizin ve Yeşiltömek’in sorun ve sıkıntıları en iyi şekilde biliyorum. Şu anda Sultanhanı Birlik’de yönetim kurulu başkanı görevinde bulunmaktayım. 

Mustafa Ayhan neden İGM adayı oldunuz?

“ İlk önce şunu belirtmek isterim. İGM’ye aday olmak istememin tek nedeni ilçeme ve Annemin köyü olan Yeşiltömek’e daha yararlı ve faydalı olabilmek. Biz ne kadar da Saadet Partisinden İGM adayı olsak da bizim Siyasetin dışında her görüşe ve düşünceye saygımız sonsuz. İGM’ye seçildiğimiz zaman hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden, siyasi düşüncesini ayırt etmeden vatandaşlarımızın sorunlarını çözmeye çalışacağız.
Bizlerin çözemediği sorunları ise gerek kaymakamlık aracılığı ile gerekse İl valimizin aracılığı ile çözüme kavuşturmak için gecemizi gündüzümüze katarak çözüme kavuşturacağız. Ben hizmet için orada olacağım. Ya deyse bizim makamda ve oradan alacağımız ücrete hiçbir zaman ihtiyacımız olmadı. Eğer Allah bize o görevi nasip ederse diğer dönem kesinlikle İGM adayı olmayacağım. Sebebi ise ilçemizde ve köyümüzde genç kardeşlerimizin yolunu açabilmek adına aday olmayacağım. Kesinlikle telefonum 24 saat vatandaşın hizmetinde olacak. Aradıkları zaman bizlere ulaşma imkânı olacak. Bir diğer konu ise İGM’den aldığımız maaşın yarısını Sultanhanı ve Yeşiltömek’de yardıma muhtaç insanlar için harcayacağız.


Mustafa Ayhan Sultanhanı ve Yeşiltömek için projeleriniz var mı?

“ Tabi ki Sultanhanı ve Annemin köyü olan Yeşiltömek için projelerimizde mevcut. Kahvehane kültürünü genç kardeşlerimizden uzak tutmak için ilk önce Sultanhanı İlçemize ve Yeşiltömek köyümüze konuk evi yaptıracağız. Bu konuk evlerinde çeşitli kademelerde alanında uzman olanları ilçemize ve köyümüze getirerek burada ki vatandaşlarımızı bilgilendirme toplantıları yapacağız. Vatandaşlarımızın sorunları bu Konuk evinde dinleyip Kaymakam’a ve valimize ulaştıracağız. Aynı zamanda son zamanlarda İlçemizde ve köylerimizde oluşan düğün salonu zorunluluğu maddi durumu olmayan vatandaşlarımızı oldukça zor durumlara soktuğunu biliyoruz. Maddi durumu olmayan vatandaşlarımız yaptıracağımız konuk evinde düğün ve nişanlarını düğün salonu parası vermeden burada yapabilecekler. Maaşımın yarısını bir fon’da biriktirerek bu ailere yardım için kullanacağım. Gerektiğinde de konuk evinde misafirler kalabilecek. Kimsesiz ve yardıma muhtaç kardeşlerimizin öğrenim sorunu çözeceğiz ve burs imkânı sağlayacağız.

Yeşiltömek ve Sultanhanı yayla ve tarla yolları mutlaka yapılacak.

Yeşiltömek ve Sultanhanı’lı vatandaşlarımız yolları tabiri caiz ise köstebek yuvasına dönüşmüş durumda önceki dönem İGM’de temsilcimiz bulunmadığı için bu yollar kaderine terk edilmiş durumda. Bizler göreve geldiğimiz zaman İl genel meclisinde bütçe çıkartılıp bu yolları en azından sathı kaplama yaptırmak için çalışmalarımızı yapacağız. Yeşiltömek’in ara yollarına ise kilitli taş ile kaplanması için elimizden gelen çabayı göstereceğiz.


Yöşiltömek’deki su problemi çözülecek

Yeşiltömek köyümüzde su problemi oldukça fazla kendini hissettiriyor. Yıllar önce yapılan su kulesi o zamanın ihtiyaçlarına göre yapıldığı için eksik ve yetersiz geliyor. Özellikle köyün çevresine yapılan evlerde su yeterince gelmediği için vatandaşlar oldukça mağdur oluyor. Bizlerde yeni bir su kulesi ile köyümüzün su ihtiyacını ortadan kaldıracağız. 

Yeşiltömek’e doğalgaz kazandırılacak.

Sultanhanı İlçemizden Eskil İlçesine doğalgaz gitmekte ama malasef yol güzergâhında bulunan Yeşiltömek köyümüze doğalgaz verilmemekte köyümüze doğal gaz için gerekli girişimleri muhtarımızla birlikte yapacağız.

Yeşiltömek’e sağlık ocağı daha kapsamlı hale getirilecek ve ambulans kazandırılacak.
Yeşiltömek’de bulunan sağlık ocağı köyümüzde yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına yeterince karşılamıyor. Özellikle bir ambulans’ın bile olmaması bizleri oldukça rahatsız etti. İnşallah bu sorunları da gidermiş olacağız.

Çifte kuyu Şemsettin, Tömü, Marul Cülcülü, Kırkoba Kırk delik ve yayların sorunlarını çözülecek. Daha önce buradan milli eğitimin iptal ettiği taşımalı lise servisi tekrardan hayata geçecek
Sultanhanı’ndan Aksaray’a gelen lise öğrencilerin yardıma muhtaç olanlarına ücretsiz servis taşıması kazandırılacak. 

Cumhuriyet mahallesinde yaşanan su promlemini belediyemizle birlikte çözüm bulunacak. 
Belediye ve Aksaray veliliği ile ortak bir çalışma yaparak sultanhanı ilçesi belirli noktalara tatlı su kazandırılacak.

Sultanhanındaki çiftçi halıcı ve diğer esnaf kardeşlerimizin haklarını savunmak için esnaflar odası gibi birlikleri ilçemize kazandırılması için yoğun bir caba harcayarak hizmetleri ayağına getireceğiz. Aksaray’a bağlılığı en düşük seviyeye getireceğiz.

Kervan Gazetesi


 

.reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=
Bu haber 2692 defa okunmuştur.
--

YORUMLAR

  • 0 Yorum