reklam banner'' width=|
|”reklam

SULTANHANI BELEDİYESİ DAHİL NOTER KURASIYLA 400 KİŞİLİK TYP İŞÇİSİ ALIMI

Sultanhanı belediyesi dahil 400 Kişi işe alınacak. 6 ay süreyle gerçekleştirilecek Toplum Yararına Programa başvurular Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yapılacak.

SULTANHANI BELEDİYESİ DAHİL NOTER KURASIYLA 400 KİŞİLİK TYP İŞÇİSİ ALIMI

Sultanhanı belediyesi dahil 400 Kişi işe alınacak. 6 ay süreyle gerçekleştirilecek Toplum Yararına Programa başvurular Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne yapılacak.

reklam banner''width=.reklam banner'' width=
SULTANHANI BELEDİYESİ DAHİL NOTER KURASIYLA 400 KİŞİLİK TYP İŞÇİSİ ALIMI
Editor: Sultanhani.gen.tr
13 Aralık 2018 - 16:11
reklam banner''width=

"Sultanhanı Belediye başkanlığına 25 Kişi alınacaktır"

Türkiye İş Kurumu tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde veya yerlerde istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasına uyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak üzere Toplum Yararına Programlar (TYP) düzenlenmektedir.
            Bu bağlamda; Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce Aksaray Valiliği, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Üniversite, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Aksaray Adliyesi, İl Emniyet Müdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Eskil, Güzelyurt, Gülağaç, Ağaçören, Sarıyahşi, Sultanhanı Belediye Başkanlıkları ile Ortaköy Kaymakamlığı,  Bakım Onarım Temizlik İşleri ve Çevre Düzenlemesinin yapılmasına yönelik 400 kişilik Toplum Yararına Program düzenlenecektir. (İl Milli Eğitim Müdürlüğü alımlarında Engelli vatandaşlarımıza öncelik tanınacaktır.)


 
SONUÇLAR NOTER KURASI İLE BELİRLENECEKTİR.
 
            6 ay süreyle gerçekleştirilecek Toplum Yararına Programa başvurular Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne 17/12/2018 – 21/12/2018 tarihleri arasında şahsen veya www.iskur.gov.tr adresinden yapılacaktır.
            İlçelerden başvurmak isteyenler Kaymakamlık ve Belediyelerdeki İŞKUR irtibat noktalarından veya www.iskur.gov.tr adresinden müracaat edebileceklerdir.
            Sonuçlar NOTER kurası ile belirlenecektir.
Genel Şartlar;
            TYP’ye başvuracak katılımcıların, İŞKUR’a kayıtlı işsiz durumunda olmaları; en az 18 yaşını tamamlamış olmaları; herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık lise, açık öğretim öğrencileri hariç); emekli ve malül aylığı almamaları gerekmektedir.
            Ayrıca;
            1)Bir kişi aynı gün başvuruları başlayan TYP’lerden yalnızca birisine müracaat edebilecektir.
            2)Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere;
            . 35 yaş üstü bireyler, kadınlar, engelliler, eski hükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yararlananlar öncelikli olup bunlar arasında öncelik sırası bulunmamaktadır.
            •Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine göre (ADNKS) aynı adreste oturan kişilerden yalnızca biri katılabilir.
            •Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde (ADNKS) oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuru yapabilecek, ancak Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynı adreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarak ulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu elde ettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafından belirlenen netasgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturan kişilerTYP’ye katılamayacaktır.Yurtlar ve sığınma evleri,vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için bu şart aranmaz.
            •Aynı adreste ikamet eden kişilerin listelerde isimlerinin olması  halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurum kayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.
            İlgililere ve kamuoyuna saygıyla duyurulur. 
 

reklam bannerwidth=..reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=
Bu haber 7113 defa okunmuştur.
--

YORUMLAR

  • 0 Yorum