reklam banner'' width=|
|”reklam

SULTANHANI İLÇE BELEDİYESİ ZABITA AMİRLİĞİNDEN RAMAZAN DENETİMİ

Sultanhanı İlçe belediyesi Zabıta Amirliğince Sultanhanı ilçesinde Denetimler gerçekleştirildi.

SULTANHANI İLÇE BELEDİYESİ ZABITA AMİRLİĞİNDEN RAMAZAN DENETİMİ

Sultanhanı İlçe belediyesi Zabıta Amirliğince Sultanhanı ilçesinde Denetimler gerçekleştirildi.

reklam banner''width=.reklam banner'' width=
SULTANHANI İLÇE BELEDİYESİ ZABITA AMİRLİĞİNDEN RAMAZAN DENETİMİ
Editor: Sultanhani.gen.tr
08 Mayıs 2019 - 10:48
reklam banner''width=

Sultanhanı Belediye Zabıta görevlileri Sultanhanı ilçesinde Faaliyet gösteren Ekmek Fırınları ve Pastanelerde denetlemeler yaptı. Zabıta ekipleri Hijyen denetiminin yanı sıra Fırınlardaki Ekmeklerin ve Pidelerin gramajları, Kullanılan un ve Diğer katkı maddelerinin yanısıra çalışanların hijyen kurallarına uyup uymadıkları denetlendi.

Ayrıca Pastanelerde Yapılan denetlemelerde Pasta ve Kurabiyelerin yanısıra Ramazan ayına özel hazırlanan Tahinli Pidelerin de Standartlara uyup uymadıkları, hijyen koşulları ve Mutfak bölümüdeki kullanılan malzemelerin temizliği denetlendi. Yetkilerden alınan bilgiye göre Denetimlerde İşletme yetkililerine Gerekli bilgilerin verildiği genel olarak işletmelerde bir sorunla karşılaşılmadığı önümüzdeki günlerde ise diğer Marketler ve gıda işletmelerinde de denetimler yapılacağı ve bu denetimlerin bundan sonraki dönemde sıklıkla yapılacağı bilgisi verildi.


Denetleme sırasında Görüşlerini açıklayan vatandaşlar ise bu Tarz denetimlerin sıklıkla yapılması gerektiğini belirterek “İlçemizde faaliyet gösteren Fırınlar, Pastaneler, Marketler, Ulusal Market şubeleri ve lokantaların denetlenmesi ve Denetlenecek olması çok güzel, Sultanhanı belediyesine teşekkür ediyoruz Bu denetimi yaptığı için fakat bildiğimiz kadarıyla aslında bu denetimleri il veya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün (Eski Adıyla ilçe Tarım Müdürlüğü) yapması gerektiğini bilmekteyiz, fakat nedense açılalı 2 yıla yakın zaman geçmesine rağmen böyle bir denetleme göremedik, yaptılarsa sizler aracılığı ile paylaşsınlar da bizlerde bilgi sahibi olalım ve gönlümüz rahat olsun. Sizlerede bu konuyu gündeme getirdiğiniz için teşekkür ediyoruz, halkımızın sağlığı ile oynayan işletme var ise bu denetimler ile bunun önüne geçilmeli, Halkımızda Hiç korkmadan bir problem gördüğün ALO174 GIDA İHBAR HATTI'nı arasınlar ve şikayetini iletsinler kimliğiniz gizli olarak şikayetinizi ilettiğinizde mutlaka gelip o işletmeyi kontrol etmekteler “ diyerek görüşlerini ve önerilerini beyan ettiler.
 

reklam bannerwidth=..reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=-reklam banner'' width=
Bu haber 4562 defa okunmuştur.
--

YORUMLAR

  • 0 Yorum