Tenis Ayakkabısının Değeri

Tenis Ayakkabısının Değeri

Tenis Ayakkabısının Değeri
Editor: Sultanhani.gen.tr
25 Aralık 2020 - 10:14

Bir tenis raketinden sonra en önemli ekipman nedir diye sorulacak olursa bu sorunun cevabı tenis ayakkabısı olacaktır. İyi tenis ayakkabısı olmadan, verimli bir şekilde tenis oynamak çok zor olacaktır. Tenis ayakkabıları tenis maçları için özel olarak tasarlanmıştır ve tenisçiler için büyük esneklik sağlar. Aynı zamanda ayak bileği desteği tenis ayakkabılarının en önemli avantajıdır ve klasik spor ayakkabılarına göre de oldukça geniş yapıdadır.
Klasik spor ayakkabılar bu desteği vermediği için bilek sakatlıklarını önleyemezler. İnsanlar teniste en önemli sakatlığın ayak bileği yaralanması olduğunu düşündüğünde elbette tenis ayakkabısı bir lüks değil, bir gereklilik olarak görülmelidir. Tenis.market adlı sitede Nike, Wilson gibi en önemli 2 tenis ayakkabısının bulunmasının yanı sıra bu markalar oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Aynı zamanda ücretsiz kargo ve peşin fiyatına taksit gibi avantajları da vardır.
 

Kort ve Tenis Ayakkabısı

Ayakkabı seçerken farklı kortların farklı ayakkabı tarzlarını sevdikleri göz önünde bulundurulmalıdır. Çünkü çim zemin ile sert zemin kort arasında ciddi farklar olacaktır. Bu nedenle profesyonel tenisçiler de her kort için farklı ayakkabılar seçerler. Tenis.market'i ziyaret eden kişiler, tenis endüstrisinin önde gelen iki firmasının (Wilson ve Nike gibi) her kortu için özel bir modelini rahat bir şekilde bulabilirler. Bu, müşterileri sadece kalite açısından değil fiyat açısından da memnun edecektir. Sert zeminli kortlarda hızlı şekilde hareket etmek oldukça önemlidir. Bu nedenle, bu kortlar için tasarlanan tabanlar yastıklama ve dolgu malzemelerinden yapılmıştır.
İnsanlar çim ve toprak kortlarda sert zeminli kortlarda kullanmış oldukları tenis ayakkabıları giyebilirler. Balıksırtı tabanlar, toprak zeminli kortlarda ilk tercihtir ve bu ayakkabılarda yan destek de önemlidir. Tamamen düz kauçuk taban, çim kortlarda giyilen ayakkabılar için tercih olacaktır.

 

Çocuklar İçin Tenis Ayakkabısı Seçmek

Yetişkinler çocuklarına tenis ayakkabısı seçerken ayağı hızlı uzuyor büyük numara alayım düşüncesinde bulanabilirler. Fakat bu oldukça yanlış bir düşüncedir. Çocukların ve yetişkinler rahat bir şekilde tenis oynaması için geniş bir ayakkabı ya da tamamen sıkan bir ayakkabıya sahip olmaması gerekir. Bu sebeple çocuklara ayakkabı alırken de bu düşünülmelidir.
 

--

YORUMLAR

  • 0 Yorum