Zcash Nedir? Nereden Alınır?

Zcash Nedir? Nereden Alınır?

Zcash Nedir? Nereden Alınır?
Editor: Sultanhani.gen.tr
30 Ocak 2020 - 11:45

Daha çok gizlilik odaklı bir para birimi olarak öne çıkan Zcash nedir? Sorusuna cevap verdiğimiz yazımızda, bu para birimi hakkında farklı detaylara da ayrıca değindik.
Piyasaya sunulduğu ilk dönemlerde gerekli reklam çalışmalarına fazla önem verilmemesi nedeniyle biraz geri planda kalan para birimi, son aylarda çok daha popüler olmaya ve işlem görmeye başlamıştır.

Zcash Nedir?

Zcash; Ekonominin kapsadığı tüm sektörlerde işlem görmeyi hedefleyen ve 2016 yılında hayatımıza giren, daha çok gizlilik odaklı bir dijital para birimidir diyerek, zcash nedir  sorusunu cevaplandırabiliriz. Bu para birimi için, dünyanın önemli şirketleri ve zenginlerinin yatırım yaptığı bilinmektedir.
Önemli özelliğinin gizlilik odaklı olması, bazı yatırımcıların özellikle tercih etmesine sebep olmuştur. Para birimini geliştiren ekibin gizlilik konusunda hassas davranarak bunu insanların en temel haklarından biri olarak görmesi, Zcash birimi olan ve ZEC olarak da anılan bu dijital parada gizliliğe önem verilmesini sağlamaktadır.
Bu nedenle dijital parayı oluşturan ekip, para birimini piyasaya sürmeden önce hacker ve bilim adamlarıyla birlikte Zcash’ın gizliliğini test ederek bazı çalışmalar yapmışlar. Bu para birimine bu yüzden, daha çok gizliliğe önem veren yatırımcılar ilgi duymaktadır.
Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’e benzerliği ile dikkat çeken Zcash için, gizlilik Bitcoin’e bakarak avantaj sağlamaktadır. Ancak elbette ki Bitcoin’in de bu para birimine karşı, farklı birçok avantajları bulunmaktadır.

Zcash Nereden Alınır?

Zcash ticareti yapan farklı birçok web sitesi varken, güvenilir altyapı sunan sitelerden işlemlerin yapılması önem taşıyor. Binance Zcash ticareti hacminin %20 kadar oranına sahip olup, bilindiği üzere kripto para borsasının duayen borsalarının arasında yer alıyor. bunun gibi kripto para borsalarında açacağınız hesaplar ile dijital para ticareti yapmak hem kolay ve hem de daha güvenlidir.
Para biriminin kendine özel uygulaması üzerinden cüzdan oluşturarak, kripto paranızı cüzdanınızda güvenle saklayabilir ve gerek duyduğunuzda işlem yapmak üzere kullanabilirsiniz. Son derece korunaklı bir altyapıya sahip Zcash cüzdanları, dijital paranızı en iyi şekilde muhafaza edecek şekilde tasarlandığı gibi yine kullanıcı gizliliğine de önem vermektedir.
Zcash nedir? Nerelerden alınır? Soruları hakkında merak ettiğiniz farklı şeyleri, yorum kısmından bize iletebilirsiniz.
 

--

YORUMLAR

  • 0 Yorum